Tesettürlü Duvak Modelleri

  • 12 Şubat 2013
  • 10.823 kez görüntülendi.
Tesettürlü Duvak Modelleri

denildiğinde akla ilk gelen aksesuarlardan biri de duvaktır. Eskiden daha çok kullanılan günümüzde de azımsanmayacak ölçüde tercih edilen bir aksesuar. Genç kızlarımız gelinliklerde genelde tercih ediyor. Ama “şöyle arkadan yerlere kadar uzanan bir duvak istiyorum” yada “yüz görümlüğünden önce damat tarafından açılacak zarif bir duvak istiyorum” şeklindeki sözlere de rastlamıyor değiliz.

Duvak seçiminde yüz şekli, gelinlik boyu önemli bir etken. Özellikle kısa boylu adaylarının duvak seçiminde sadece omuzlara kadar uzanan, yüzü örten ni tercih etmeleri daha doğru olacaktır. Gelinlik ve gelin başında kullanılan alımlı, ağır desen ve oyalara karşın, duvak daha soft, göz yormayan sadelikte olabilir. Hafif işlemeler, yerinde ustaca kullanılmış az miktardaki taşlarda duvağı çok hoş kılacaktır.

Duvak her ne kadar tül yada ince dantellerden oluşuyor olsa da, eğer tercih edilmişse, günün ilerleyen saatlerinde sizi yorabileceği için kolay çıkarılabilir olmasına dikkat etmelisiniz. Bu yazımızda duvak seçiminin yanı sıra sizlere gelinliklerinizle uyumlu olarak kullanabileceğiniz tesettürlü duvak modellerini de sunmak istiyorum.

Bir önceki yazımızda yer alan tesettürlü gelin başı modellerine de göz atabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.