Tesettürlü Gelinlikler ve Gelinlik Modelleri

Setri Nur Nişanlık ve Kınalık Modelleri 2022

  • 29 Temmuz 2022
  • 665 kez görüntülendi.
Setri Nur Nişanlık ve Kınalık Modelleri 2022

Setri Nur Nişanlık ve Kınalık Modelleri Kına gecesi geçmişten günümüze ulaşmayı başaran geleneklerden biridir. Geçmişten zamanımıza oldukça uzun bir süre geçse de hala kına gecesi ritüellerini, Osmanlı motifli kına elbiselerini, kırmızı duvakları, kaftanları ve daha birçok geleneği görüyoruz. Burada kaftan, Osmanlı döneminden günümüze kadar gelen kına giysilerinin belki de en şaşırtıcısıdır.

Setrinur Kinalik Modelleri

, astarsız olarak dikilen, ayağın ucunu kaplayan bir kına türüdür. Astar yerine kumaş içine giyilir. Bu genellikle gelinin çıkarıldıktan sonra, daha sonra kına gecesi giymeye devam ettiği gece elbisesidir. Bugün biraz farklı olsa da, kaftanların kollarında ve ön kenarlarında altın süslemeler var.

Nişanlık Modelleri

Setrinur Nişanlık

Kaftanlar Osmanlı döneminde sultanlar ve cariyeler tarafından giyilirdi. Ancak günümüzde altın işlemeli kadife kalın kumaş üzerine giyilen kına geceliklerinden biri haline gelmiştir. Orijinal kadife olmasına rağmen günümüz modern kaftanları çeşitli kumaş ve renklerde üretilmektedir.

Setrinur Nisanlik ve Kinalik Modelleri 2 1

iki farklı malzemeden yapılmıştır: kadife ve saten. İşletmeler bu iki kaftan çeşidini rahatlıkla bulabilirler.

Kış aylarında kına gecesi yapacaksanız kadife kaftan tercih etmenizi öneririm. Kadife kumaş her zaman ağırlığı ve asaletiyle öne çıkar. Fakat oldukça sıcak yaz ve bahar aylarında kına gecesi yapmayı düşünüyorsanız kadife kumaş kullanmak oldukça zor olacaktır. Bu nedenle aşırı sıcaktan bunalmamak için daha ince olan saten bir kumaş seçin.

Setrinur Nisanlik ve Kinalik Modelleri 2 1

Kına konseptinde kullanılan renkler de kaftan seçiminde önemli rol oynuyor. Kına gecesi daha çok kırmızı bir konsept iken günümüzde mor, mavi, pembe gibi birçok farklı konseptte yapılabilmektedir. Bu nedenle kaftan rengi konseptin rengi ile uyumlu olmalıdır.

Kaftan modelleri

Kına kaftanının üzerindeki altın işlemelerin kalitesine bakmalısınız. Üzerinde özensiz işlemeler varsa sandığınız kadar asil olmayabilir.

Setrinur Nisanlik

Bir diğer önemli nokta da tabi ki kına gecesini düzenlediğiniz yer. Ferah, göz alıcı bir mekanda yapmak isterseniz kaftan altına tarlatan kullanabilirsiniz. Ancak kına gecenizi daha az kişinin geldiği daha küçük bir yerde yapıyorsanız tarlatan kullanmamalısınız. Geniş odalar için kabarık modeller her zaman tercih edilir. Aksi takdirde alan kısıtlı olacak ve rahat hareket edemeyeceksiniz.

Setrinur Nisanlik

Düğünden önceki en önemli etkinlik olan nişan ve sonrasındaki kına merasiminde gelin adayları; birçok model arasında yer alan, modelleri, kaftan modelleri, bindallı kaftan modellerinden kendilerine en uygun olan, rahat hareket imkanı veren modeli seçmek isteyeceklerdir.

Bizler de bu yazımızda; modelleri, kaftan modelleri, bindallı kaftan modelleri nden örnekler i le öne çıkan Setri Nur Kınalık ve Nişanlık Modellerini sunmak istedik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.